Tani leasingNa leasing samochodu decydują się najczęściej przedsiębiorcy. Dzięki zawarciu umowy z leasingodawcą mogą korzystać z udostępnionego przez niego auta płacąc w zamian wynagrodzenie rozłożone na regularne raty. Opłacalność skorzystania z takiej formy finansowania pojazdu w dużej mierze zależy właśnie od wysokości rat. Zaletą w tym przypadku jest fakt, że sumy przeznaczane na spłatę raty można wliczyć w koszty uzyskania przychodu. Mimo wszystko warto jednak rozejrzeć się za ofertą jak najtańszą.

 

Na rynku funkcjonuje wiele firm oferujących samochody w leasingu, dlatego decydując się na takie rozwiązanie warto porównać propozycje kilku z nich i na tej podstawie wybrać najbardziej korzystną w naszym przypadku. Oczywiście w ten sposób można finansować nie tylko auta osobowe – leasing samochodów dostawczych (https://happymiles.pl/auta-dostawcze/) cieszy się nie mniejszą popularnością. Pamiętajmy, że na wysokość rat wpływa kilka czynników. Wśród nich wymienić można prowizję naliczaną przez leasingodawcę, sposób ubezpieczenia auta, wysokość stóp procentowych, a nawet sposób użytkowania auta, a więc liczbę przejechanych kilometrów. Ważne jest również to, czy po zakończeniu umowy będziemy chwili wykupić auto, czy też wolimy wziąć w leasing kolejny pojazd, np. nowszy model.

 

Porównanie kilku ofert z pewnością zajmuje nieco czasu, ale za to pozwoli znaleźć ofertę korzystną pod względem finansowym, a jednocześnie w pełni odpowiadającą na nasze potrzeby. W razie wątpliwości można też skorzystać z pomocy doradcy finansowego.