Moda zmienia się niezwykle szybko. W świecie płytek nowości pojawiają się powoli, stając się trendami nie tylko na jeden sezon. Obecnie widzimy tendencję do zmian w formacie płytek oraz we wzornictwie.

Wielkoformatowe płytki łazienkowe w modzie

Najgorętszy temat to coraz większe formaty płytek ceramicznych. Nowe technologie wytwarzania umożliwiają tworzenie płyt o imponujących rozmiarach. Sposób wykończenia płyt też się zmienił, dzięki czemu coraz bardziej przypominają naturalne materiały. Przykładem są płytki łazienkowe imitujące drewno, które nie dość, że są trwalsze to nie wymagają tak dużej opieki jak drewno i łatwiej się je utrzymuje w dobrym stanie przy podwyższonej wilgotności w łazienkach.

Poza drewnem, wśród modnych wzorów płytek znaleźć możemy kamień naturalny, beton, metale. Bardzo modne są płytki, które tworzą patchworkowe mozaiki. Ważne są trójwymiarowe dekoracje i przestrzenne reliefy. Wciąż hitem są płytki z efektem postarzenia. Interesujące kolekcje znajdują się na https://www.domlazienkaplytki.pl

 

Heksagonowe płytki podłogowe szturmują salony

Płytki już dawno przestały być układane tylko w łazienkach i przedpokojach. Dosłownie wkroczyły do kuchni i salonów, gdzie są piękną ozdobą i nadają pomieszczeniom charakteru. Świat płytek zwykle był uporządkowany kwadratami i prostokątami. Teraz najmodniejszym kształtem są heksagony, przypominające plastry miodu, które niezwykle potrafią wyznaczyć mocne granice między różnymi płaszczyznami. Bardzo atrakcyjnie wyglądają płytki nawiązujące do modnej jodełki, krokiewki, szewronu. Może to być wzór na płytkach albo dekoracyjny relief.

 

Beton i gres popularniejszy

Pojawiająca się moda na betonowe wykończenia wnętrz zdeterminowała producentów do stworzenia wielu kolekcji płytek imitujących beton w różnym stylu. Dostępne są wersje betonu surowego, nieobrabianego, przecieranego i wielu, wielu innych. Gresu, jako materiał bardzo twardy, i odporny na uszkodzenia rozpoczął się złoty okres – można go kłaść niemal wszędzie.