Szafa stanowi ważny mebel w pokoju dziecka. To nie tylko duży drewniany klocek, w którym chowamy ubrania. Z racji tego, że jest to zazwyczaj największy mebel w pokoju, powinien mieć on odpowiedni kształt i być dobrze wykończony, by nie straszyć oka. Dobrej jakości materiały świadczyć będą o jego trwałości i szybkości zużywania się poszczególnych elementów.

Co powinna zawierać szafa dla dziecka?

Aby ten mebel był funkcjonalny i mógł służyć przez wiele lat, mus tak być zbudowany i składać się z takich elementów, które będą spełniały swoją funkcję nawet wtedy, kiedy dziecko już urośnie. Dlatego, poza półeczkami na ubrania, które lepiej zrobić standaryzowane, oraz wieszaczkach na sukienki czy koszulki, warto dołożyć kilka szuflad. W pierwszych miesiącach życia dziecka będzie można w nich przechowywać małe body czy pieluszki- wraz ze wzrostem dziecka znajdą się tam skarpetki, czy może nawet i część zabawek.

Gdzie kupić ciekawą szafę do pokoju dziecięcego?

Szukanie dobrej jakościowo szafy o dobrym kształcie bryły, jak i wykonanej z wysokiej jakości materiałów nie jest zadaniem prostym. Musi to być mebel, który będzie współgrał z naszym pokojem, kolorystycznie nie odstawać od naszych mebli w pokoju, oraz mieć podobny styl wykończenia. Znaleźć możesz je na stronie Pinio: https://www.pinio.com.pl/dla-starszaka/szafa-dla-starszaka/ To tam dobierzesz idealny dla siebie mebel oraz masz możliwość zamówienia dokładnie tego, czego potrzebujesz.