Ostatnio w modzie jest kolor biały oraz bardzo jasne błękity czy róże. Dlatego myśląc o zaprojektowaniu własnej sypialni, warto pochylić się nad tymi lekkimi kolorami. Niektórzy mają opory, ponieważ panuje przekonanie, że jeżeli sypialnia będzie koloru białego lub jasno błękitnego, wtedy będzie w niej zimniej, zimowo, jak w Skandynawii, jednak jest to błędne przekonanie.

Kolor biały czy błękitny tego nie sprawi, a jeżeli nawet, można wtedy postarać się o odpowiednie dodatki, które sprawią, że sypialnia będzie najprzytulniejszym pomieszczeniem w Twoim domu, a wstawanie co rano będzie torturą, gdyż grzechem byłaby chęć wychodzenia z tak rewelacyjnie urządzonej sypialni. Jednak co zrobić, aby biała sypialnia nie była zbyt mroźna?

Biały kolor jest kolorem zimnym, jednak współcześnie bardzo często się go używa. Kłania się tutaj kwestia oświetlenia. W białej sypialnia nie wolno używać białego, zimnego światła. Najlepiej, jeżeli oświetlenie będzie o żółtej barwie, która jest ciepła i kojarzy się ze słońcem. Światło nie może też padać tylko z sufitu. Dobrze byłoby, gdyby w sypialni znajdowało się kilka różnych lamp – wisząca, stojąca, ścienna, a może oświetlenie LED wokół całego sufitu, bądź wokół wezgłowia łóżka?

Lampy bądź taśmy LED są świetnym urozmaiceniem całej aranżacji, nadają pomieszczeniu ciekawego wyglądu. Nie wszystkie ściany w sypialni muszą być białe – ciepłego koloru może dodawać również tapeta, która znajdzie się na jednej ze ścian, a do tego może zachwycać intrygującym wzorem, których obecnie na rynku jest mnóstwo.

Wartymi uwagi dodatkami, których nie może zabraknąć w naszej sypialni, są obrazy, ramki ze zdjęciami, koce, wazony z kwiatami sztucznymi lub żywymi, świece zapachowe w pięknych szklanych słojach, a także ogromna liczba małych i średnich poduszek ubranych w przemiłe poszwy o ciepłych kolorach.

Dobre urządzenie tak ważnego miejsca, jakim jest sypialnia, wymaga dużej ilości czasu oraz poważnego zastanowienia się, czego tak naprawdę chcemy. Dobrze jest, jeżeli wszystko sobie wcześniej przemyślimy, przygotujemy inspiracje i pomysły, a dopiero później zabierzemy się za aranżację. Wcześniej przygotowany projekt pomoże nam w stworzeniu ciepłej, przytulnej sypialni, do której wciąż będziemy chcieli wracać. Biały kolor ścian nie jest przeszkodą w uzyskaniu przytulnej sypialni, więcej – będzie oznaką nowoczesności, której tak brakuje w polskich domach.

Wiele ciekawych inspiracji, którymi możemy się posłużyć podczas planowania własnej sypialni znajduje się na tronie internetowej: https://grupamo.pl/category/sypialnia/. Tam też znajdziemy fantastyczne produkty, w których możemy wybierać i przebierać podczas zamawiania rzeczy do naszej sypialni. Bo kto, w dobie Internetu, chodzi po sklepach i kupuje rzeczy stacjonarnie? Prawie nikt! W sklepie internetowym Grupy Mo można zamówić wspaniałe rzeczy stanowiące wystrój naszej sypialni i spokojnie poczekać na ich transport. Kiedy wszystkie rzeczy znajdą się na miejscu, na własne oczy zobaczymy, czy nasza aranżacja to sukces, czy niewypał.